Komunikaty

Sprzątanie terenów wokół zbiorników w Ostrowie w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2018”

Komunikaty | 2018-09-26 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

W dniu 19 września 2018 roku Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu wziął udział w Akcji „Sprzątanie Świata 2018” pod hasłem „Akcja Segregacja” i zorganizował sprzątanie terenu wokół zbiorników wodnych w Ostrowie k/Przemyśla zapewniając transport, worki do segregacji odpadów,rękawiczki oraz poczęstunek dla uczestników. W sprzątaniu udział wzięła młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu z klasy 2 TM oraz 2 E pod opieką Pana Wojciecha Kijowskiego i Pana Łukasza Maca. Przedstawicielem Okręgu i zarazem opiekunem był Prezes Miejskiego Koła PZW w Przemyślu Pan Jan Legiejza a koordynatorem akcji Pan Komendanta Społecznej Straży Rybackiej w Przemyślu Andrzej Bartnicki. Jak wyglądał i wygląda teren wokół zbiorników widać na załączonych zdjęciach. Łącznie zebrano około 50 worków różnego rodzaju nieczystości których wywiezieniem zajmie się specjalistyczna firma na zlecenie Urzędu Gminy Przemyśl. Po sprzątaniu Młodzież wraz z Opiekunami udała się na przygotowany poczęstunek przy ognisku.

Zarząd Okręgu PZW w Przemyślu składa podziękowania Panu Dyrektorowi CKZ i U NR 1 Robertowi Rybakowi, Panu Wojciechowi Kijowskiemu, wymienionym wyżej Opiekunom i oczywiście młodzieży uczestniczącej w sprzątaniu akwenu za zaangażowanie i pomoc w pracach na rzecz utrzymania czystości wokół zbiorników wodnych w Ostrowie.

Apelujemy do użytkowników zbiorników i terenów wokół zbiorników o zachowanie czystości i zabieranie śmieci ze sobą zgodnie z naszym hasłem

TO CO PRZYWIOZŁEŚ ZABIERZ ZE SOBĄ